Varunda oma arvuti automaatselt – kolme lihtsa sammuga

Kõvaketas

Varunda oma arvuti juba täna – Või soovi, et oleksid seda teinud eile

Olgu teie arvuti kas kasutatud arvuti või olgu selleks uus – ühte vana mantrat võib mõlema variandi puhul lõputult korrata. Te ei vaja oma andmetest koopiat, kuni päevani, mil vajate – ja siis on juba liiga hilja! Heaks uudiseks on aga see, et on lihtne häälestada oma arvuti selliselt, et varundamine toimuks automaatselt sel ajal, kui te magate.Selleks on vaja vaid meediumit, kuhu andmed kopeerida ja nimekirja kaustadest, mida soovite varundada (n. Dokumendid, Pildid jne.) ja loomulikult ka teada, kus Windows 10 varundusseaded asuvad.
Enamustel äridel ja tarbijatel on arvestatav hulk andmeid – dokumendid, e-mailid, fotod ja muusika – mida oleks kõvaketta riknemisel või mõne teise õnnetuse korral võimatu asendada.
-Tony Bradley, Ajakiri Forbes

Esimene samm: Varustage end välise salvestuskettaga

Kui soovite varundada oma arvuti ühele sisemistest salvestusketastest, on võimalus, et koos arvutiga hävineb ka varundusmeedium. Vältigem seda ebameeldivat olukorda ja varundagem oma arvuti kvaliteetsele välisele kettale.Kui olete meediumi soetanud, ühendaga see oma arvuti USB-liidesega.

Teine samm: “Failiajalugu” varundab tähtsad failid ja kaustad

Windows 10 operatsioonisüsteemis peitub kasulik funktsioon, mille nimeks on “Failiajalugu“. Antud funktsiooni saate kasutada oma tähtsate kaustade ja failide varundamiseks. Vaikesättena varundab “Failiajalugu” failid ja kaustad, mis on seotud teie kasutajaga (Minu Dokumendid, Muusika, Pildid jne.). Soovitame lihtkasutajal nende vaikeseadetega piirduda.

Kus peidab end “Failiajalugu” ja kuidas seda kasutada?

“Failiajalugu” on Windows 10 operatsioonisüsteemi sisse ehitatud funktsioon ja selle leidmiseks kirjutage “Failiajalugu” Windows 10 otsinguribale.Kui olete sinna jõudnud, otsige allajoonitud sõnadepaar “Failiajaloo sätted” ja klikkige sellele. Avaneb uus aken ja peate otsima sõnadepaari “Valige draiv”. Sellelt leheküljelt peate valima meediumi, kuhu soovite oma arvuti varundada. Olles valinud oma välise kõvaketta ja vajutanud “OK” alustab Windows teie vajalike andmete varundamisega.

Kolmas samm: Tehke kord nädalas täielik varundamine, kasutades Windowsi funktsiooni “Varundus ja Taaste”

Varundus ja Taaste on Windows’i funktsioon, mis peitub Juhtpaneelis. Sinna jõudmiseks kirjutage Windows’i otsingusse “Juhtpaneel” ja vajutage “Enter”. See avab teie juhtpaneeli akna, millest leiate vasakult ülevalt otsinglahtri sõnadega “Otsige Juhtpaneelist”. Sinna kirjutage “Varundus ja Taaste” ja kui te olete seda teinud, ilmub Juhtpaneeli aknasse “Varundus ja Taaste”(Windows 7). Klikkige rohelisi sõnu “Varundus ja Taaste”.Otsige lauset “Varundus ja Taaste ei ole häälestatud.” Sellest paremal näete lauset “Häälesta varundus”, sinises kirjas. Klikkige seda.Avaneb uus aken “Valige kuhu varundus salvestada”. Siin peaksite nägema valikuid nagu (D:) ja DVD RW (F:), kui teil on DVD lugeja. Üks neist valikutest on teie väline salvestusmeedium. Valige see ja vajutage “Edasi”.Nüüd tuleb valida “Mida soovite varundada?”Vaikesätteks on siin “Lase Windowsil valida (soovitatud)” ja meiegi soovitame teil valida antud variandi – see varundab praktiliselt kõik.Valige “Edasi” ja vaadake üle oma varundusseaded. Pange tähele sõna “Ajasta”. Selle valiku alt saate ajasta kui millal ja kui tihti teie arvuti andmeid automaatselt varundab. Vaikesätteks on siin iga pühapäev kell 7 õhtul. See on hea valik ja soovitame selle ka valida. Järgmiseks valige “Salvesta sätted ja käivita varundus” ja ongi valmis!Ja ongi korras, niimoodi varundate oma arvuti kolme lihtsa sammuga. See on parim viis kaitsta ennast elu keerdkäikude eest, mis puudutab iga arvutikasutajat – olgu selleks firmaomanik või mängur.