Miks nutikad ärijuhid valivad kasutatud arvutid?

Sülearvuti emaplaat

Kasutatud arvutid tulevad fookusesse, sest arvutitootjatel on probleem

Kasutatud arvutid koguvad populaarsust, sest viimase 3-5 aasta jooksul pole arvutite kiiruses ja innovatsioonis toimunud tähelepanuväärsemaid edasiminekuid. Üllatusena pole selle põhjus üldse keeruline. Arvutikiipide tootjad nagu AMD ja Intel on jõudnud tänapäevase tehnoloogia võimalustepiirile väga lähedale.Selle probleemi guugeldamine viib lõpuks lugeja Moore’i seaduseni, mille kohaselt kahekordistub arvutite kiirus iga kahe aastaga kaks korda.Arvutitootjad on aastakümneid nautinud aina kasvavat jõudlust, mis on sundinud ärisid investeerima aina uuematesse ja parematesse seadmetesse – ning seda aastast aastasse. Kuid sedamööda, kuidas innovatsioon aeglustub ja sama aasta ja eelneva aasta mudelite vaheline võimekuse erisus kahaneb, muutub uute arvutimudelite ostmine aina vähem kuluefektiivsemaks lahenduseks.

Moore’i seadus aeglustub – ja see on hea

Guugeldame . Trükime sisse “Moore’i seadus”. Google prognoositavad otsingsõnad annavad tulemusteks:
  1. Kas Moore’i seadus on surnud?
  2. Kas Moore’i seadus lõpeb?
  3. Kas Moore’i seadus aeglustub?
Inimesed on märkamas, et uued arvutid ei ole tegelikult märgatavalt kiiremad, kui vanemad. Jen-Hsun, ühe maailma suurima arvutikiipide tootja, Nvidia korporatsiooni juht kuulutas hiljuti Moore’i seaduse surnuks.Kuigi uudis pole arvutikiipide tootmisettevõtte vaatevinklist just hea, on see uudis suurepärane just neile ettevõtjatele, kelle töös on vaja näiteks arvuteid ja arvutitarkvara. Olles otsimas asendusarvuteid, kui teie praeguste arvutite garantii on lõppemas, on olemas ka uus variant, mida tasuks kaaluda.

Veel üks põhjus, miks fookuses on just kasutatud arvutid

Kasutatud arvutid on nutikate ärijuhtide seas populaarsust kogumas veel teiselgi põhjusel: Põhjuseks on Tarkvara teenusena, ehk Software as a Service(SaaS). Kui antud termin ei ole Teile tuttav, siis SaaS on tarkvara, mis on salvestatud, litsenseeritud ja ka käitatud interneti vahendusel. Tuntud lahendustest vääriks esiletoomist näiteks Google Docs, Microsoft Office’i tooted ja mitmesugused Adobe’i tooted. Sellised lahendused on ettevõtete omanikele kasulikud mitmel põhjusel: Nad salvestavad teie vajalikud andmed pilveteenuses ja sellega kaob vajadus serverite ja varunduslahenduste järele kontoris, kõik litsentsid on koondatud ühte kohta ja liiguvad interneti vahendusel digitaalselt, teenuse kuutellimus võib sisaldada garantiid ning tehnilist tuge ja viimaks – need teenused ei vaja toimimiseks kõrge võimekusega  arvuteid.Selle kõige juures väärib rõhutamist just see fakt: SaaS teenused vajavad toimimiseks väiksema jõudlusega seadmeid. Kogu keeruline ja jõudlust nõudev töö leiab aset teenusepakkuja serveris – võimalik, et tuhandeid kilomeetreid eemal ja Teie arvuti kodukontoris käitab vaid internetibrauserit (Google Chrome, Firefox, Internet Explorer jt.).

Kokkuvõtvalt

Kui võtta arvesse kogu eelnevat arutelu, siis joonistub kiirelt välja tõsiasi, et kasutatud arvutid hakkavad aastast aastasse aina rohkem tähelepanu pälvima. Innovatsiooni aeglustumine arvutitootmises loob nutikatele äriomanikele uudsed võimalused. Efektiivsemalt majandada soovivatele äriomanikele on ettevõtete nagu Sülearvutid24.ee kasutamine aasta-aastasse üha atraktiivsemaks muutumas, sest iga järgneva ning eelneva arvutigeneratsiooni jõudluse erinevus on pidevalt kahanevas trendis.