Sülearvutid24.ee – Kasutatud sülearvutid https://sulearvutid24.ee/ Fri, 12 Apr 2024 03:00:01 +0000 et hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.5.5 https://sulearvutid24.ee/wp-content/uploads/2019/06/cropped-sülearvutid24_logo_only-2-32x32.png Sülearvutid24.ee – Kasutatud sülearvutid https://sulearvutid24.ee/ 32 32 Korduskasutus on moes https://sulearvutid24.ee/korduskasutus-on-moes/ Fri, 17 Jan 2020 12:56:26 +0000 https://sulearvutid24.ee/?p=6169 Sülearvutid24.ee keskne idee on korduskasutus – seetõttu on meie jaoks igati tervitatav, et ka Eesti ühiskonnas tervikuna on teadlikkus korduskasutuse vajalikkusest kasvamas. Inimesed on pööramas rohkem tähelepanu meid ümbritsevale prügile ja tarbimiskultuuri negatiivsele mõjule üldiselt, ka selle laiemas tähenduses. Huvitavaid fakte korduskasutusest ja erinevaid meisterdamisõpetusi leiad aadressilt https://www.rohelisemelu.ee/ Toetame rohelise mõtteviisiga blogipidajaid – olgu neid [jätkub...]

The post Korduskasutus on moes appeared first on Sülearvutid24.ee - Kasutatud sülearvutid.

]]>
Sülearvutid24.ee keskne idee on korduskasutus – seetõttu on meie jaoks igati tervitatav, et ka Eesti ühiskonnas tervikuna on teadlikkus korduskasutuse vajalikkusest kasvamas. Inimesed on pööramas rohkem tähelepanu meid ümbritsevale prügile ja tarbimiskultuuri negatiivsele mõjule üldiselt, ka selle laiemas tähenduses.

Huvitavaid fakte korduskasutusest ja erinevaid meisterdamisõpetusi leiad aadressilt https://www.rohelisemelu.ee/

Toetame rohelise mõtteviisiga blogipidajaid – olgu neid rohkem!

The post Korduskasutus on moes appeared first on Sülearvutid24.ee - Kasutatud sülearvutid.

]]>
Äriklassi vs. odavklassi sülearvutid https://sulearvutid24.ee/ariklassi-vs-odavklassi-sulearvutid/ Wed, 13 Feb 2019 22:00:11 +0000 https://sulearvutid24.ee/?p=3146 Sülearvutit otsides olete tõenäoliselt mõtisklenud, et kas äriklassi sülearvutimudelitel ja kodukasutajatele suunatud sülearvutitel on tõepoolest nii suur erinevus. Kindel vastus on JAH.Kuigi inimeste eludes võivad töö- ja eraelu piirid sageli hägustuda, elavad sülearvutid siiski kahes täiesti erinevas klassis. Siinkohal tooksimegi välja fundamentaalsed erinevused äriklassi sülearvutite ja kodukasutajale suunatud sülearvutite vahel.   1. Äriklassi sülearvutid on [jätkub...]

The post Äriklassi vs. odavklassi sülearvutid appeared first on Sülearvutid24.ee - Kasutatud sülearvutid.

]]>
Sülearvutit otsides olete tõenäoliselt mõtisklenud, et kas äriklassi sülearvutimudelitel ja kodukasutajatele suunatud sülearvutitel on tõepoolest nii suur erinevus.

Kindel vastus on JAH.
Kuigi inimeste eludes võivad töö- ja eraelu piirid sageli hägustuda, elavad sülearvutid siiski kahes täiesti erinevas klassis.

Siinkohal tooksimegi välja fundamentaalsed erinevused äriklassi sülearvutite ja kodukasutajale suunatud sülearvutite vahel.

 

1. Äriklassi sülearvutid on visamad ja kestavad kauem

Kui sülearvutitootjad disainivad tooteid kodukasutajatele, teevad nad seda eeldades, et ostjad soovivad pidevalt trendiga kaasas käia ja arvuteid tihti vahetada. Samuti eeldatakse, et kodukasutajad käivad sülearvutitega hoolsamini ümber ja ei ole arvutite vastupidavuse suhtes nii nõudlikud. Mõlemad põhimõtted mõjutavad arvutite ehitusviisi.

Äriklassi sülearvutid on seevastu loodud pikaajaliseks ja igapäevaseks kasutamiseks ning kuna ettevõtted ei soovi pidevalt suuri partiisid sülearvuteid uuemate vastu vahetada, ei erine äriklassi mudelid üksteisest aastast aastasse just drastiliselt.
Järjepidev disain muudab töö äriklassi sülearvutitega lihtsamaks ja erinevad võimalused, nagu näiteks akude vahetusvõimalus lisab äriklassi mudelite elueale märgatavalt juurde. Seejuures kvaliteetsed äriklassi sülearvutid on loodud pidades silmas kestvust – paljud mudelid on vee- ja tolmukindlad, ning lugupeetavamad brändid on loodud taluma ka väikseid õnnetusi nagu väiksemad mahapillamised ning muud väiksemad kõksud ja obadused.

Kodukasutajatele loodud masinad on seevastu mõeldudki aeguma ja pole ette nähtud kasutamiseks 40 tundi nädalas ja nii paljude aastate vältel.

 

2. Matt ekraan vs. läikiv ekraan

Läikivad ekraanid on kodukasutajatele suunatud sülearvutite juures muutunud väga sagedaseks nähtuseks, sest tootjad usuvad, et tarbijatele meeldib nende läikivus ja kergelt erksamad värvid. Seevastu – mida läikivam ekraan, seda halvem on ekraani vaatenurk (Näiteks võite silmeette manada ebameeldiva olukorra, kus internetist ajalehte lugedes näete rohkem oma peegeldust, kui artiklit, mida soovite lugeda).

Äriklassi sülearvutid tulevad välja mattekraanidega. Näiteks Dell’i repertuaaris tavatarbijale suunatud Dell Inspiron 15.5000 on läikiva ekraaniga, kuid Dell Latitude 15.5000, mis on suunatud äriklientidele on peegeldusvastase ekraaniga.

 

3. Paremad klaviatuurid

Me ei taha öelda, et kodukasutaja-arvutitel on halvad klaviatuurid. Pigem on asi selles, et ärikliendid on klaviatuuride suhtes nõudlikumad ja fookus on tihti produktiivsusel ning seega tihti just trükkimisel.

Nagu näiteks Lenovo Thinkpad’i sülearvutiseeria leivanumbriks olevad klaviatuurid on justkui ülim kuldstandard kõikidele tootjatele – vajutused on konkreetsed ja sujuvad, liikumisteekond piisavalt pikk ning suured nõgusad klahvid on kergesti sõrmede all tuntavad ja seda ilma pilku sõrmedele heitmata.

Samas on laialttuntud fakt, et sama tootja tavakasutaja-arvutitel on klaviatuuriklahvide teekond lühem ja trükimugavus märgatavalt halvem.

 

4. Vahetatavad akud

Tänapäeval tulevad enamus sülearvuteid just sisseehitatud akudega, mida ei saa ise vahetada. Seevastu paljude äriklassi masinatega saab seda teha – st. on võimalik kaasas kanda lisaakut või vahetada aku mahukama vastu. Näiteks võib osta Dell Latitude 14.5000’e kas “3-cell” või “4-cell” mahukama akuga. Hind on neil variantidel ümmarguselt 20-eurot erinev.

 

5. Vähem soovimatuid programme

Suur või keskmise suurusega ettevõte lihtsalt ei saa lubada IT osakonnal istuda ja raisata aega kaasatulevate ebavajalike programmide eemaldamiseks igalt arvutilt, mis kasutusele võetakse. Arvutitootjad on sellest teadlikud ja hoiduvad tahtlikult äriklassi sülearvutite soovimatute prooviversioon-programmidega ülekoormamisest. Vahest võib küll leiduda antiviirustarkvara prooviversioone, kuid sellega tavaliselt ka piirdutakse.

 

6. Biomeetriline turvalisus ja ID-kaardi lugeja

Ei ole just palju tavakasutaja-arvuteid, millel on sõrmejälje- ja ID-kaardi lugejad, kuid äriklassi masinatel on need laialtlevinud lisadeks. Sõrmejäljelugejaga saab näiteks Windowsisse sisse logida ja mujal rakendustes isikut tuvastada. ID-kaardi lugeja on tänapäeva Eestis justkui kohustuslik nähtus.

 

7. Pikem eluiga, lihtsam hooldada

Kuna korporatsioonid peavad sülearvuteid oma arsenalis mitmeid aastaid, peavad arvutitootjad pakkuma neile kogu selle aja vältel ka hooldust ja varuosi. Tänu sellele püsivad äriklassi sülearvutid turul vähemalt aasta või kauem ja komponendid nagu akud ja adapterid on saadaval mitmeid aastaid. Kuigi üliõhukesi ultrabooke on raske, kui mitte võimatu iseseisvalt hooldada, siis enamik kogukamaid mudeleid sisaldavad muutmälu ja salvestusmeediumeid, mida saab vajadusel uuendada ja suurendada.

 

8. Äriklassi sülearvutid on enamasti võimekamad

 

9. Mõistlik hind

Kindlasti mõtlete, kuidas see erinevus hinnas kajastub. Sõltudes sellest, millega te võrdlete, võib äriklassi sülearvuti maksta 100-300 eurot rohkem, kui samade näitajatega tavaklassi masin. Teistel juhtudel on hinnavahe minimaalne. Näiteks on tavakasutajale suunatud Toshiba Satellite Radius P55W hind ainult ümmarguselt 50 eurot erinev sarnase konfiguratsiooniga Lenovo Thinkpad Yoga 15-st, mis on suunatud ärikliendile ning omab palju paremat klaviatuuri, eraldiseisvat graafikaprotsessorit ja 3-tundi pikemat aku kasutusaega.

 

10. Kasutatud äriklassi sülearvutid on nutikas valik

The post Äriklassi vs. odavklassi sülearvutid appeared first on Sülearvutid24.ee - Kasutatud sülearvutid.

]]>
Sülearvutite ajaloost https://sulearvutid24.ee/sulearvutitest/ Sun, 16 Dec 2018 17:34:12 +0000 https://sulearvutid24.ee/?p=3140 Millal sündis sülearvuti? Sülearvutite ajalugu algas aastal 1971, kui Alan Kay tuli välja ideega Dynabookist – kaasaskantavast seadmest õpilastele, mis aitaks neid õpitööl. Esialgselt planeeriti sellel arvutil kasutada programme programmeerimiskeeles “Smalltalk”. Kõige esimese tuntud kaasaskantava arvuti lõi USA ettevõte nimega Osborne Computer Corporation aastal 1981. Nad tulid välja masinaga nimega “Osborne 1”, mis kaalus kõigest 11 kilogrammi ja oli tolle aja mõistes [jätkub...]

The post Sülearvutite ajaloost appeared first on Sülearvutid24.ee - Kasutatud sülearvutid.

]]>
Millal sündis sülearvuti? Sülearvutite ajalugu algas aastal 1971, kui Alan Kay tuli välja ideega Dynabookist – kaasaskantavast seadmest õpilastele, mis aitaks neid õpitööl. Esialgselt planeeriti sellel arvutil kasutada programme programmeerimiskeeles “Smalltalk”. Kõige esimese tuntud kaasaskantava arvuti lõi USA ettevõte nimega Osborne Computer Corporation aastal 1981. Nad tulid välja masinaga nimega “Osborne 1”, mis kaalus kõigest 11 kilogrammi ja oli tolle aja mõistes vägagi kompaktne arvuti. Selle masina protsessoriks oli Zilog Z80, mis töötas 4-megahertsil, operatsioonisüsteemiks oli CP/M ja muutmälu oli 66kB. Arvuti ekraan oli kõigest 5 tolli lai ja ühel real oli võimalik kuvada 52 tähemärki. 1981. aasta novembris tuli turule Epson HX-20, mis oli üks esimestest tänapäeva sülearvutitele sarnanevatest arvutitest. Kaalus see 1,6 kg, kuid võimekuselt jäi siiski Osborne 1-le alla (protsessori töösagedus oli 0,614 MHz ja muutmälu maksimaalselt vaid 33 kB). Novembrikuus, 1982. aastal, tuli turule Compaq Portable. Seda sülearvutit loetakse esimeseks IBM PC klooniks (protsessoriks Intel 8088 @4,77 MHz, muutmälu kuni 655 kB). Aastal 1983 ilmutas end Radio Shack oma kaasaskantava arvutiga, TRS-80 Model 100-ga, mille kaal oli 1,36 kg. Neid mudeleid müüdi üle 6-miljoni eksemplari. 1984 aastal tõi IBM turule oma algelise sülearvuti – 5155 Portable Personal Computeri. 1992. aastal aga nägi IBM-i toodanguna ilmavalgust tänapäevalgi hästituntud sülearvutiseeria esimene mudel Thinkpad. Aastaidmööda on kaasaskantavad arvutid arenenud tänu tehnoloogia võidukäigule üha odavamaks ja kompaktsemaks. Neile on juurde tulnud erinevad lisaseadmed nagu näiteks Touchpad, kõlarid, mikrofon, TrackPoint, veebikaamera jne. Sülearvutid on oma jõudluse poolest lauaarvutitele lähedale jõudnud.

The post Sülearvutite ajaloost appeared first on Sülearvutid24.ee - Kasutatud sülearvutid.

]]>
Varunda oma arvuti automaatselt – kolme lihtsa sammuga https://sulearvutid24.ee/arvuti-varundamine/ Sun, 16 Dec 2018 15:49:56 +0000 https://sulearvutid24.ee/?p=3127 Varunda oma arvuti juba täna – Või soovi, et oleksid seda teinud eile Olgu teie arvuti kas kasutatud arvuti või olgu selleks uus – ühte vana mantrat võib mõlema variandi puhul lõputult korrata. Te ei vaja oma andmetest koopiat, kuni päevani, mil vajate – ja siis on juba liiga hilja! Heaks uudiseks on aga see, et [jätkub...]

The post Varunda oma arvuti automaatselt – kolme lihtsa sammuga appeared first on Sülearvutid24.ee - Kasutatud sülearvutid.

]]>
Varunda oma arvuti juba täna – Või soovi, et oleksid seda teinud eile
Olgu teie arvuti kas kasutatud arvuti või olgu selleks uus – ühte vana mantrat võib mõlema variandi puhul lõputult korrata. Te ei vaja oma andmetest koopiat, kuni päevani, mil vajate – ja siis on juba liiga hilja! Heaks uudiseks on aga see, et on lihtne häälestada oma arvuti selliselt, et varundamine toimuks automaatselt sel ajal, kui te magate. Selleks on vaja vaid meediumit, kuhu andmed kopeerida ja nimekirja kaustadest, mida soovite varundada (n. Dokumendid, Pildid jne.) ja loomulikult ka teada, kus Windows 10 varundusseaded asuvad.
Enamustel äridel ja tarbijatel on arvestatav hulk andmeid – dokumendid, e-mailid, fotod ja muusika – mida oleks kõvaketta riknemisel või mõne teise õnnetuse korral võimatu asendada.
-Tony Bradley, Ajakiri Forbes

Esimene samm: Varustage end välise salvestuskettaga

Kui soovite varundada oma arvuti ühele sisemistest salvestusketastest, on võimalus, et koos arvutiga hävineb ka varundusmeedium. Vältigem seda ebameeldivat olukorda ja varundagem oma arvuti kvaliteetsele välisele kettale. Kui olete meediumi soetanud, ühendaga see oma arvuti USB-liidesega.

Teine samm: “Failiajalugu” varundab tähtsad failid ja kaustad

Windows 10 operatsioonisüsteemis peitub kasulik funktsioon, mille nimeks on “Failiajalugu“. Antud funktsiooni saate kasutada oma tähtsate kaustade ja failide varundamiseks. Vaikesättena varundab “Failiajalugu” failid ja kaustad, mis on seotud teie kasutajaga (Minu Dokumendid, Muusika, Pildid jne.). Soovitame lihtkasutajal nende vaikeseadetega piirduda.

Kus peidab end “Failiajalugu” ja kuidas seda kasutada?

“Failiajalugu” on Windows 10 operatsioonisüsteemi sisse ehitatud funktsioon ja selle leidmiseks kirjutage “Failiajalugu” Windows 10 otsinguribale. Kui olete sinna jõudnud, otsige allajoonitud sõnadepaar “Failiajaloo sätted” ja klikkige sellele. Avaneb uus aken ja peate otsima sõnadepaari “Valige draiv”. Sellelt leheküljelt peate valima meediumi, kuhu soovite oma arvuti varundada. Olles valinud oma välise kõvaketta ja vajutanud “OK” alustab Windows teie vajalike andmete varundamisega.

Kolmas samm: Tehke kord nädalas täielik varundamine, kasutades Windowsi funktsiooni “Varundus ja Taaste”

Varundus ja Taaste on Windows’i funktsioon, mis peitub Juhtpaneelis. Sinna jõudmiseks kirjutage Windows’i otsingusse “Juhtpaneel” ja vajutage “Enter”. See avab teie juhtpaneeli akna, millest leiate vasakult ülevalt otsinglahtri sõnadega “Otsige Juhtpaneelist”. Sinna kirjutage “Varundus ja Taaste” ja kui te olete seda teinud, ilmub Juhtpaneeli aknasse “Varundus ja Taaste”(Windows 7). Klikkige rohelisi sõnu “Varundus ja Taaste”. Otsige lauset “Varundus ja Taaste ei ole häälestatud.” Sellest paremal näete lauset “Häälesta varundus”, sinises kirjas. Klikkige seda. Avaneb uus aken “Valige kuhu varundus salvestada”. Siin peaksite nägema valikuid nagu (D:) ja DVD RW (F:), kui teil on DVD lugeja. Üks neist valikutest on teie väline salvestusmeedium. Valige see ja vajutage “Edasi”. Nüüd tuleb valida “Mida soovite varundada?” Vaikesätteks on siin “Lase Windowsil valida (soovitatud)” ja meiegi soovitame teil valida antud variandi – see varundab praktiliselt kõik. Valige “Edasi” ja vaadake üle oma varundusseaded. Pange tähele sõna “Ajasta”. Selle valiku alt saate ajasta kui millal ja kui tihti teie arvuti andmeid automaatselt varundab. Vaikesätteks on siin iga pühapäev kell 7 õhtul. See on hea valik ja soovitame selle ka valida. Järgmiseks valige “Salvesta sätted ja käivita varundus” ja ongi valmis! Ja ongi korras, niimoodi varundate oma arvuti kolme lihtsa sammuga. See on parim viis kaitsta ennast elu keerdkäikude eest, mis puudutab iga arvutikasutajat – olgu selleks firmaomanik või mängur.

The post Varunda oma arvuti automaatselt – kolme lihtsa sammuga appeared first on Sülearvutid24.ee - Kasutatud sülearvutid.

]]>
Miks nutikad ärijuhid valivad kasutatud arvutid? https://sulearvutid24.ee/kasutatud-arvutid-tulevad-fookusesse/ Sun, 16 Dec 2018 14:29:44 +0000 https://sulearvutid24.ee/?p=3119 Kasutatud arvutid tulevad fookusesse, sest arvutitootjatel on probleem Kasutatud arvutid koguvad populaarsust, sest viimase 3-5 aasta jooksul pole arvutite kiiruses ja innovatsioonis toimunud tähelepanuväärsemaid edasiminekuid. Üllatusena pole selle põhjus üldse keeruline. Arvutikiipide tootjad nagu AMD ja Intel on jõudnud tänapäevase tehnoloogia võimalustepiirile väga lähedale. Selle probleemi guugeldamine viib lõpuks lugeja Moore’i seaduseni, mille kohaselt kahekordistub [jätkub...]

The post Miks nutikad ärijuhid valivad kasutatud arvutid? appeared first on Sülearvutid24.ee - Kasutatud sülearvutid.

]]>
Kasutatud arvutid tulevad fookusesse, sest arvutitootjatel on probleem Kasutatud arvutid koguvad populaarsust, sest viimase 3-5 aasta jooksul pole arvutite kiiruses ja innovatsioonis toimunud tähelepanuväärsemaid edasiminekuid. Üllatusena pole selle põhjus üldse keeruline. Arvutikiipide tootjad nagu AMD ja Intel on jõudnud tänapäevase tehnoloogia võimalustepiirile väga lähedale. Selle probleemi guugeldamine viib lõpuks lugeja Moore’i seaduseni, mille kohaselt kahekordistub arvutite kiirus iga kahe aastaga kaks korda. Arvutitootjad on aastakümneid nautinud aina kasvavat jõudlust, mis on sundinud ärisid investeerima aina uuematesse ja parematesse seadmetesse – ning seda aastast aastasse. Kuid sedamööda, kuidas innovatsioon aeglustub ja sama aasta ja eelneva aasta mudelite vaheline võimekuse erisus kahaneb, muutub uute arvutimudelite ostmine aina vähem kuluefektiivsemaks lahenduseks.

Moore’i seadus aeglustub – ja see on hea

Guugeldame . Trükime sisse “Moore’i seadus”. Google prognoositavad otsingsõnad annavad tulemusteks:
  1. Kas Moore’i seadus on surnud?
  2. Kas Moore’i seadus lõpeb?
  3. Kas Moore’i seadus aeglustub?
Inimesed on märkamas, et uued arvutid ei ole tegelikult märgatavalt kiiremad, kui vanemad. Jen-Hsun, ühe maailma suurima arvutikiipide tootja, Nvidia korporatsiooni juht kuulutas hiljuti Moore’i seaduse surnuks. Kuigi uudis pole arvutikiipide tootmisettevõtte vaatevinklist just hea, on see uudis suurepärane just neile ettevõtjatele, kelle töös on vaja näiteks arvuteid ja arvutitarkvara. Olles otsimas asendusarvuteid, kui teie praeguste arvutite garantii on lõppemas, on olemas ka uus variant, mida tasuks kaaluda.

Veel üks põhjus, miks fookuses on just kasutatud arvutid

Kasutatud arvutid on nutikate ärijuhtide seas populaarsust kogumas veel teiselgi põhjusel: Põhjuseks on Tarkvara teenusena, ehk Software as a Service(SaaS). Kui antud termin ei ole Teile tuttav, siis SaaS on tarkvara, mis on salvestatud, litsenseeritud ja ka käitatud interneti vahendusel. Tuntud lahendustest vääriks esiletoomist näiteks Google Docs, Microsoft Office’i tooted ja mitmesugused Adobe’i tooted. Sellised lahendused on ettevõtete omanikele kasulikud mitmel põhjusel: Nad salvestavad teie vajalikud andmed pilveteenuses ja sellega kaob vajadus serverite ja varunduslahenduste järele kontoris, kõik litsentsid on koondatud ühte kohta ja liiguvad interneti vahendusel digitaalselt, teenuse kuutellimus võib sisaldada garantiid ning tehnilist tuge ja viimaks – need teenused ei vaja toimimiseks kõrge võimekusega  arvuteid. Selle kõige juures väärib rõhutamist just see fakt: SaaS teenused vajavad toimimiseks väiksema jõudlusega seadmeid. Kogu keeruline ja jõudlust nõudev töö leiab aset teenusepakkuja serveris – võimalik, et tuhandeid kilomeetreid eemal ja Teie arvuti kodukontoris käitab vaid internetibrauserit (Google Chrome, Firefox, Internet Explorer jt.).

Kokkuvõtvalt

Kui võtta arvesse kogu eelnevat arutelu, siis joonistub kiirelt välja tõsiasi, et kasutatud arvutid hakkavad aastast aastasse aina rohkem tähelepanu pälvima. Innovatsiooni aeglustumine arvutitootmises loob nutikatele äriomanikele uudsed võimalused. Efektiivsemalt majandada soovivatele äriomanikele on ettevõtete nagu Sülearvutid24.ee kasutamine aasta-aastasse üha atraktiivsemaks muutumas, sest iga järgneva ning eelneva arvutigeneratsiooni jõudluse erinevus on pidevalt kahanevas trendis.

The post Miks nutikad ärijuhid valivad kasutatud arvutid? appeared first on Sülearvutid24.ee - Kasutatud sülearvutid.

]]>